امام علی (عليه السلام): ای مردم بدانید که تکمیل شدن و کمال دین شما در یادگیری علم دینی و الهی و عمل به آن است. بدانید یادگیری علم دینی بر شما از بدست آوردن و تحصیل مال لازم تر است زیرا مال و روزی از جانب خدا میان شما تقسیم و تضمین گشته ولی علم دینی نزد اهلش نگه داشته شده و شما مامورید که آن را از اهلش طلب نمایید پس جویای آن باشید.اصول کافی جلد 1 صفحۀ 35دوره ی مطالعاتی آثار امام روح الله الموسوی الخمینی(ره)

این دوره با هدف آشنایی هر چند کوچک از شخصیت، تفکرات و سیره امام خمینی (ره) از طریق آثار ایشان برگزار می‌گردد. مهلت ثبت نام سه شنبه 6 آذر 97

بسم الله الرحمن الرحیم

دوره مطالعاتی آثار امام روح الله الموسوی الخمینی (ره)

با ارائه استاد حجت‌الاسلام قریب
 

همه چیز از او روئید. همه چیز بود، او نبود در روزگاری و ما هیچ چیز نداشتیم. همین ایران بود، همین ملت بود، همین موقعیت جغرافیایی بود، همین فقه بود، همین قرآن بود، همین نهج‌البلاغه بود، اما او نبود، هیچ چیز نبود، هیچ چیزی نداشتیم، بعد او پدید آمد. قدم در صحنه گذاشت؛ مثل وجودی که ماهیات را هستی می‌بخشد، تحقق می‌بخشد؛ مثل روحی که به کالبدی دمیده می‌شود و اجزای آن کالبد را زنده می‌سازد، ما را زنده کرد.

(بیانات مقام معظم رهبری-سال ۱۳۶۸)

این دوره با هدف آشنایی هر چند کوچک از شخصیت، تفکرات و سیره امام خمینی (ره) از طریق آثار ایشان برگزار می‌گردد.

زمان: چهارشنبه‌ها ساعت ۱۳ الی ۱۴:۳۰

مکان: مسجد دانشگاه شریف

شروع دوره از چهارشنبه ۷ آذر ماه ۹۷

مهلت ثبت‌نام: پایان روز سه‌شنبه 6 آذر ماه ۹۷

*جهت ثبت‌نام در این کلاس، کد ۳۰۱ را به همراه نام، نام خانوادگی و شماره تماس خود به شناسه کاربری @HOWZEHSHARIF در پیام‌رسان بله و یا آدرس الکترونیکی hd.sharif@gmail.com ارسال فرمایید.

**تمامی معرفت‌جویان حوزه شریف و دانشجویان و فارغ‌التحصیلان خانم و آقا دانشگاه شریف می‌توانند در این کلاس ثبت‌نام نمایند.

طرح درس دوره به شرح زیر می‌باشد:

۱- معارفه آثار امام به نحو اجمالی (۱ جلسه)

۲- جهاد اکبر (۲ جلسه)

۳- تفسیر سوره حمد (۴ جلسه)

۴- ولایت فقیه (۳ جلسه)

۵- بخش‌هایی از شرح جنود عقل و جهل ( ۴ جلسه)

۶- بخش‌هایی از آداب الصلاة (۳ جلسه)

۷- کشف الأسرار (۳ جلسه)

۸- بخش‌هایی از آداب الصلاة (۳ جلسه)

۹- بخش‌هایی از چهل حدیث (۵ جلسه)

۱۰- وصیت‌نامه (۲ جلسه)